Sumida Corporation CDRH62BNP-470MC-B
CDRH62BNP-470MC-B picture photo
Mfg. Part Number
CDRH62BNP-470MC-B
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 47UH 500MA 690 MOHM
Datasheet Download
CDRH62BNP-470MC-B.pdf
Availability of CDRH62BNP-470MC-B
QUANTITY
CDRH62BNP-470MC-B Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH62BNP-470MC-B
Internal Part NumberEIS-CDRH62BNP-470MC-B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH62
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating500mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)690 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.260" L x 0.244" W (6.60mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH62BNP-470MC-B
Related LinksCDRH62BN, CDRH62BNP-470MC-B Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH62BNP-470MC-B Details Description
Related parts for CDRH62BNP-470MC-B
OSC 5.0V PROG TTL PWRDN 100PPM datasheet.pdf
RELAY OPTO 60V 400MA 6-SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC CONTROLLER T1 5V 44-PLCC datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 350VAC 2AG datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS 400W 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
OSC XO 32.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T766 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915 datasheet.pdf