Sumida Corporation CDRH74-681MC
CDRH74-681MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH74-681MC
Brief Description
FIXED IND 680UH 220MA 4.63 OHM
Datasheet Download
CDRH74-681MC.pdf
Availability of CDRH74-681MC
QUANTITY
CDRH74-681MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH74-681MC
Internal Part NumberEIS-CDRH74-681MC
Material - CoreFerrite
Inductance680µH
Tolerance±20%
Current Rating220mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)4.63 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-30°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH74-681MC
Related LinksCDRH74, CDRH74-681MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH74-681MC Details Description
Related parts for CDRH74-681MC
TRANS NPN 25V 0.8A SOT-23 datasheet.pdf
IC FUEL GAUGE LOW VOLT 8-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 12.1 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
OSC MEMS CONFIGURABLE OUTPUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 5A TO263-7 datasheet.pdf