Murata Electronics North America CDRH8D43/HPNP-100NC
CDRH8D43/HPNP-100NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH8D43/HPNP-100NC
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CDRH8D43/HPNP-100NC.pdf
Availability of CDRH8D43/HPNP-100NC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CDRH8D43/HPNP-100NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH8D43/HPNP-100NC
Internal Part NumberEIS-CDRH8D43/HPNP-100NC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CDRH8D43/HPNP-100NC today.
SeriesCDRH8D43/HP
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeNULL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CDRH8D43/HPNP-100NC
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCDRH8D43/, CDRH8D43/HPNP-100NC Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CDRH8D43/HPNP-100NC Details Description
Related parts for CDRH8D43/HPNP-100NC
CONN HEADER .100 DUAL STR 40POS datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 100K OHM 0606 datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM SNAP-IN MED 1A datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 42POS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 200POS 0.5MM SMT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 1.43M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 16V 2924 datasheet.pdf
RES 330 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE RECT 2A 200V DO-214AA datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
10000UF 16V 18X35MM 105C 4000H datasheet.pdf