Sumida Corporation CDRH8D43HPNP-6R8NC
CDRH8D43HPNP-6R8NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH8D43HPNP-6R8NC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 3.3A 36 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH8D43HPNP-6R8NC.pdf
Availability of CDRH8D43HPNP-6R8NC
QUANTITY
CDRH8D43HPNP-6R8NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH8D43HPNP-6R8NC
Internal Part NumberEIS-CDRH8D43HPNP-6R8NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH8D43/HP
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±30%
Current Rating3.3A
Current - Saturation5.6A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)36 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.185" (4.70mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH8D43HPNP-6R8NC
Related LinksCDRH8D43H, CDRH8D43HPNP-6R8NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH8D43HPNP-6R8NC Details Description
Related parts for CDRH8D43HPNP-6R8NC
CONN CIR FEMALE 5POS CBL MNT datasheet.pdf
CABLE SERIAL ATA .5 METER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 21A TO-220 datasheet.pdf
CBL RIBN 4COND 0.100 GRAY 100' datasheet.pdf
DIODE PIN GP 50V 1A SOT-23 datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CABLE 4COND 14AWG BLACK 5000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
MTK R/R STR HDR datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 56POS datasheet.pdf