Sumida Corporation CDRR94ANP-121MC
CDRR94ANP-121MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRR94ANP-121MC
Brief Description
FIXED IND 120UH 640MA 526.8 MOHM
Datasheet Download
CDRR94ANP-121MC.pdf
Availability of CDRR94ANP-121MC
QUANTITY
CDRR94ANP-121MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRR94ANP-121MC
Internal Part NumberEIS-CDRR94ANP-121MC
Material - CoreFerrite
Inductance120µH
Tolerance±20%
Current Rating640mA
Current - Saturation710mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)526.8 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.508" L x 0.370" W (12.90mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRR94ANP-121MC
Related LinksCDRR94A, CDRR94ANP-121MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRR94ANP-121MC Details Description
Related parts for CDRR94ANP-121MC
IC FREQ SYNTH DUAL 24LAMINATECSP datasheet.pdf
FILTER 3-TERM 145MHZ 300MA SMD datasheet.pdf
BUZZ PIEZO CIRC 42.85MM PANEL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 15A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
DEMO QUIKEVAL-II DATA datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
OSC MEMS 7.3728MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf