Bourns Inc. CDSOD323-T12C-DSL
CDSOD323-T12C-DSL picture photo
Mfg. Part Number
CDSOD323-T12C-DSL
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 12VWM 28.3VC SMD
Datasheet Download
CDSOD323-T12C-DSL.pdf
Availability of CDSOD323-T12C-DSL
QUANTITY
CDSOD323-T12C-DSL Order Process
Ship out your order
Specifications of CDSOD323-T12C-DSL
Internal Part NumberEIS-CDSOD323-T12C-DSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)12V
Voltage - Breakdown (Min)13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp28.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)11A (8/20µs)
Power - Peak Pulse350W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency3pF @ 1MHz
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-76, SOD-323
Supplier Device PackageSOD-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDSOD323-T12C-DSL
Related LinksCDSOD323, CDSOD323-T12C-DSL Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CDSOD323-T12C-DSL Details Description
Related parts for CDSOD323-T12C-DSL
RC NETWORK 47 OHM/220PF 5% SMD datasheet.pdf
CARD D/A 0-10V SR9400 SMARTSTAR datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST 4A 12V datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 630V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 680PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V LVDS 20PPM 5X7MM datasheet.pdf
MODEL 412 TAP SWITCH 50A 300V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 19.1 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf