Cornell Dubilier Electronics CDV16FF681JO3F
CDV16FF681JO3F picture photo
Mfg. Part Number
CDV16FF681JO3F
Brief Description
CAP MICA 680PF 5% 1KV RADIAL
Datasheet Download
CDV16FF681JO3F.pdf
Availability of CDV16FF681JO3F
QUANTITY
CDV16FF681JO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CDV16FF681JO3F
Internal Part NumberEIS-CDV16FF681JO3F
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.232" (5.90mm)
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.461" L x 0.173" W (11.70mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max)0.500" (12.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDV16FF681JO3F
Related LinksCDV16FF, CDV16FF681JO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CDV16FF681JO3F Details Description
Related parts for CDV16FF681JO3F
IDC CABLE - MSR60K/MC60F/MPD60K datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 2% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
HEX KEY L SHAPE 2.5MM 4.37" datasheet.pdf
CONN PIN COAX CABLE GOLD BLUE datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 4.3A 21 MOHM TH datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
ADAPTER 20-TSSOP FLASH PROM datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR 212.50MHZ 24QFN datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 240MA 2.2 OHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf