Murata Electronics North America CEG231G95ECB100
CEG231G95ECB100 picture photo
Mfg. Part Number
CEG231G95ECB100
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CEG231G95ECB100.pdf
Availability of CEG231G95ECB100
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CEG231G95ECB100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CEG231G95ECB100
Internal Part NumberEIS-CEG231G95ECB100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CEG231G95ECB100 today.
SeriesCEG231G95
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CEG231G95ECB100
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCEG231G, CEG231G95ECB100 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CEG231G95ECB100 Details Description
Related parts for CEG231G95ECB100
RES 1.91K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP FIT/LOCK NYLON 3/4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 120PF 300V 1111 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf