Logic PD, Inc. CENGLH79520-10-403HC
CENGLH79520-10-403HC picture photo
Mfg. Part Number
CENGLH79520-10-403HC
Brief Description
CARD ENGINE 32MB SDRAM
Datasheet Download
CENGLH79520-10-403HC.pdf
Availability of CENGLH79520-10-403HC
QUANTITY
CENGLH79520-10-403HC Order Process
Ship out your order
Specifications of CENGLH79520-10-403HC
Internal Part NumberEIS-CENGLH79520-10-403HC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Series-
Module/Board TypeMPU Core
Core ProcessorARM720T, LH79520
Co-Processor-
Speed77.4MHz
Flash Size16MB
RAM Size32MB
Connector TypeSO-DIMM-144
Size / Dimension2.37" x 2.67" (60.2mm x 67.8mm)
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CENGLH79520-10-403HC
Related LinksCENGLH7952, CENGLH79520-10-403HC Datasheet, Logic PD, Inc. Distributor
CENGLH79520-10-403HC Details Description
Related parts for CENGLH79520-10-403HC
IC MOSFET DVR 1.5A DUAL HS 8CDIP datasheet.pdf
CBL RIBN 9COND 0.100 GRAY 100' datasheet.pdf
IC SOURCE DRVR 20BIT SER 28PLCC datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
OPTOISO 5KV DARL W/BASE 6SMD datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SOC 2.4GHZ RF 48VQFN datasheet.pdf
IC DRAM 576MBIT 400MHZ 144BGA datasheet.pdf
OSC OCXO 10.000MHZ SNWV PC PIN datasheet.pdf