Amphenol Commercial Products FCC17C37SE410
FCC17C37SE410 picture photo
Mfg. Part Number
FCC17C37SE410
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
FCC17C37SE410.pdf
Availability of FCC17C37SE410
QUANTITY
FCC17C37SE410 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17C37SE410
Internal Part NumberEIS-FCC17C37SE410
Industrial Solutions
3D ModelFCC17C37SE4x0.igsFCC17C37SE4x0.stp
Standard Package50
SeriesFCC17
PackagingTray
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder
FeaturesFilter
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17C37SE410
Related LinksFCC17C, FCC17C37SE410 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17C37SE410 Details Description
Related parts for FCC17C37SE410
BNC MALE/BANANA PLUGS 36" datasheet.pdf
DUCT WIRE SLOT ADH WHITE 6'/72" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES 82 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR 160MHZ 20QFN datasheet.pdf
FERRITES datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 550MW DO214AA datasheet.pdf