Sumida Corporation CEP125-0R4NC-HD
CEP125-0R4NC-HD picture photo
Mfg. Part Number
CEP125-0R4NC-HD
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 470NH 28.8A 1.5 MOHM
Datasheet Download
CEP125-0R4NC-HD.pdf
Availability of CEP125-0R4NC-HD
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CEP125-0R4NC-HD Order Process
Ship out your order
Specifications of CEP125-0R4NC-HD
Internal Part NumberEIS-CEP125-0R4NC-HD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCEP125
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance470nH
Tolerance±30%
Current Rating28.8A
Current - Saturation28.8A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.5 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.220" (5.60mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CEP125-0R4NC-HD
Related LinksCEP125-, CEP125-0R4NC-HD Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CEP125-0R4NC-HD Details Description
Related parts for CEP125-0R4NC-HD
IC MULTIPLEXER 8 INPUT 16-DIP datasheet.pdf
SW ROTARY SP 12POS EYELET 125V datasheet.pdf
IC BUFF TRI-ST QD LOW V 14TSSOP datasheet.pdf
CONN RECEPT 4POS 24AWG MTA156 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE TIE HEAVY DUTY:NYL NATURAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 435MA 1.15 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf