Stackpole Electronics Inc. CF12JA91R0
CF12JA91R0 picture photo
Mfg. Part Number
CF12JA91R0
Brief Description
RES 91 OHM 1/2W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF12JA91R0.pdf
Availability of CF12JA91R0
QUANTITY
CF12JA91R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CF12JA91R0
Internal Part NumberEIS-CF12JA91R0
Standard Package2,000
SeriesCF
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)91
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF12JA91R0
Related LinksCF12J, CF12JA91R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF12JA91R0 Details Description
Related parts for CF12JA91R0
ANTENNA 2.4GHZ RA 1/4 WAVE WHIP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK L KRG BRN datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 20POS TIN datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 30 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf