Stackpole Electronics Inc. CF12JT24K0
CF12JT24K0 picture photo
Mfg. Part Number
CF12JT24K0
Brief Description
RES 24K OHM 1/2W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF12JT24K0.pdf
Availability of CF12JT24K0
QUANTITY
CF12JT24K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CF12JT24K0
Internal Part NumberEIS-CF12JT24K0
Standard Package5,000
SeriesCF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF12JT24K0
Related LinksCF12J, CF12JT24K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF12JT24K0 Details Description
Related parts for CF12JT24K0
FLEX CABLE - AFE04T/AF04/AFE04T datasheet.pdf
IC CLOCK CTRL HUB P4 48SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 72.87VC SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
XBEE PRO ZNET 2.5 SER2 10MW U.FL datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS54061-142 datasheet.pdf
8 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 76MA 25 OHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf