Stackpole Electronics Inc. CF12JT9K10
CF12JT9K10 picture photo
Mfg. Part Number
CF12JT9K10
Brief Description
RES 9.1K OHM 1/2W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF12JT9K10.pdf
Availability of CF12JT9K10
QUANTITY
CF12JT9K10 Order Process
Ship out your order
Specifications of CF12JT9K10
Internal Part NumberEIS-CF12JT9K10
Standard Package5,000
SeriesCF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF12JT9K10
Related LinksCF12J, CF12JT9K10 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF12JT9K10 Details Description
Related parts for CF12JT9K10
CONN DB50 CRIMP FEMALE TIN datasheet.pdf
VARISTOR 387V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES 1.8 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 560 OHM 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 10% 1411 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.063" NYLON 6.99MM datasheet.pdf