Stackpole Electronics Inc. CF14JA200R
CF14JA200R picture photo
Mfg. Part Number
CF14JA200R
Brief Description
RES 200 OHM 1/4W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF14JA200R.pdf
Availability of CF14JA200R
QUANTITY
CF14JA200R Order Process
Ship out your order
Specifications of CF14JA200R
Internal Part NumberEIS-CF14JA200R
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF14JA200R
Related LinksCF14J, CF14JA200R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF14JA200R Details Description
Related parts for CF14JA200R
HOLDER BATTERY 2CELL AA STEEL datasheet.pdf
RES SMD 25.5K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RECT BRIDGE 3PH 54A 800V V1-A datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 1/8 NPT 4-20MA datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
EMITTER VISIBLE 650NM 25MA TO-18 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 36POS R/A 3.5MM datasheet.pdf