Stackpole Electronics Inc. CF14JA470K
CF14JA470K picture photo
Mfg. Part Number
CF14JA470K
Brief Description
RES 470K OHM 1/4W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF14JA470K.pdf
Availability of CF14JA470K
QUANTITY
CF14JA470K Order Process
Ship out your order
Specifications of CF14JA470K
Internal Part NumberEIS-CF14JA470K
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -850ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF14JA470K
Related LinksCF14J, CF14JA470K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF14JA470K Details Description
Related parts for CF14JA470K
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
IC MPU 68000 20MHZ 114PGA datasheet.pdf
CLIP TERM HD ON 10-32 POST BLCK datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.900" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 850 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 47MA 22 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 1.3W DO41 datasheet.pdf
IC VCXO 36MHZ 8SOIC datasheet.pdf