Stackpole Electronics Inc. CF14JT15M0
CF14JT15M0 picture photo
Mfg. Part Number
CF14JT15M0
Brief Description
RES 15M OHM 1/4W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF14JT15M0.pdf
Availability of CF14JT15M0
QUANTITY
CF14JT15M0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CF14JT15M0
Internal Part NumberEIS-CF14JT15M0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF14JT15M0
Related LinksCF14J, CF14JT15M0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF14JT15M0 Details Description
Related parts for CF14JT15M0
IDC CABLE - MDG50K/MC50M/MDK50K datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC DUAL RS232 ESD-PROT 16-SOIC datasheet.pdf
RES 267 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 10A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 2PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC REG BOOST 4.5V 0.4A 8WLCSP datasheet.pdf