Stackpole Electronics Inc. CF14JT9M10
CF14JT9M10 picture photo
Mfg. Part Number
CF14JT9M10
Brief Description
RES 9.1M OHM 1/4W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF14JT9M10.pdf
Availability of CF14JT9M10
QUANTITY
CF14JT9M10 Order Process
Ship out your order
Specifications of CF14JT9M10
Internal Part NumberEIS-CF14JT9M10
SeriesCF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF14JT9M10
Related LinksCF14J, CF14JT9M10 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF14JT9M10 Details Description
Related parts for CF14JT9M10
DIODE ARRAY GP 600V 60A TO3PF datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 4.3K OHM 1206 datasheet.pdf
RES 191K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 5.4PF 50V S2H 0402 datasheet.pdf
IC CLK SYNTHESIZER 8TSSOP datasheet.pdf
CAP MINI PANEL INDICATOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 38MA 17 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 258MA 3 OHM SMD datasheet.pdf