Stackpole Electronics Inc. CF18JT680R
CF18JT680R picture photo
Mfg. Part Number
CF18JT680R
Brief Description
RES 680 OHM 1/8W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF18JT680R.pdf
Availability of CF18JT680R
QUANTITY
CF18JT680R Order Process
Ship out your order
Specifications of CF18JT680R
Internal Part NumberEIS-CF18JT680R
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF18JT680R
Related LinksCF18J, CF18JT680R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF18JT680R Details Description
Related parts for CF18JT680R
RES SMD 200K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SIDACTOR BI 120V 250A TO-92 datasheet.pdf
CONN N PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS .100 DL STR SMD datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC HF 6A 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 21POS 1MM 18" datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf