Stackpole Electronics Inc. CF18JT9R10
CF18JT9R10 picture photo
Mfg. Part Number
CF18JT9R10
Brief Description
RES 9.1 OHM 1/8W 5% CARBON FILM
Datasheet Download
CF18JT9R10.pdf
Availability of CF18JT9R10
QUANTITY
CF18JT9R10 Order Process
Ship out your order
Specifications of CF18JT9R10
Internal Part NumberEIS-CF18JT9R10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CF18JT9R10
Related LinksCF18J, CF18JT9R10 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CF18JT9R10 Details Description
Related parts for CF18JT9R10
DIODE MODULE 2KV 250A MAGN-A-PAK datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 10PF 150V 0605 datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
OSC MEMS 150.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN 4POS 2MM PCB TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
IC TEMP SENSOR RH 3% QFN datasheet.pdf