Stackpole Electronics Inc. CFM12JT22R0
CFM12JT22R0 picture photo
Mfg. Part Number
CFM12JT22R0
Brief Description
RES 22 OHM 1/2W 5% CF MINI
Datasheet Download
CFM12JT22R0.pdf
Availability of CFM12JT22R0
QUANTITY
CFM12JT22R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFM12JT22R0
Internal Part NumberEIS-CFM12JT22R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFM12JT22R0
Related LinksCFM12, CFM12JT22R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CFM12JT22R0 Details Description
Related parts for CFM12JT22R0
IC VREF SERIES/SHUNT 10V 8DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
IC DAC NANO 14BIT QUAD 14-TSSOP datasheet.pdf
KIT EVALUATION GT SENSOR datasheet.pdf
SOCKET 6 POINT 11/32" 0.98" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN datasheet.pdf
60MHZ HANDHELD DIG OSCOPE datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 100W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 11A TO220 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 7.5A datasheet.pdf