Stackpole Electronics Inc. CFM12JT82R0
CFM12JT82R0 picture photo
Mfg. Part Number
CFM12JT82R0
Brief Description
RES 82 OHM 1/2W 5% CF MINI
Datasheet Download
CFM12JT82R0.pdf
Availability of CFM12JT82R0
QUANTITY
CFM12JT82R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFM12JT82R0
Internal Part NumberEIS-CFM12JT82R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFM12JT82R0
Related LinksCFM12, CFM12JT82R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CFM12JT82R0 Details Description
Related parts for CFM12JT82R0
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 3.81MM datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 24LLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
RES 239.25 OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
RES 0.05 OHM 1/4W 3% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.0039UF 5% 1600VDC AXI datasheet.pdf