Stackpole Electronics Inc. CFM14JA3R30
CFM14JA3R30 picture photo
Mfg. Part Number
CFM14JA3R30
Brief Description
RES 3.3 OHM 1/4W 5% CF MINI
Datasheet Download
CFM14JA3R30.pdf
Availability of CFM14JA3R30
QUANTITY
CFM14JA3R30 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFM14JA3R30
Internal Part NumberEIS-CFM14JA3R30
SeriesCFM
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFM14JA3R30
Related LinksCFM14, CFM14JA3R30 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CFM14JA3R30 Details Description
Related parts for CFM14JA3R30
DIODE GEN PURP 200V 1A DO41 datasheet.pdf
ADM24S/AE24G/X datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 20V 20% 1206 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
FUSE HLDR BLADE 32V 16A IN LINE datasheet.pdf
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 96 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
MINIFIT HCS DR V/PEGS V-2 /DH 20 datasheet.pdf
Connector Receptacle DVI-D, Dual Link 25 Position Through Hole, Vertical datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS JAM NUT PIN datasheet.pdf