Yageo CFR-12JB-52-180K
CFR-12JB-52-180K picture photo
Mfg. Part Number
CFR-12JB-52-180K
Brief Description
RES 180K OHM 1/6W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-12JB-52-180K.pdf
Availability of CFR-12JB-52-180K
QUANTITY
CFR-12JB-52-180K Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-12JB-52-180K
Internal Part NumberEIS-CFR-12JB-52-180K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-700ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-12JB-52-180K
Related LinksCFR-12JB, CFR-12JB-52-180K Datasheet, Yageo Distributor
CFR-12JB-52-180K Details Description
Related parts for CFR-12JB-52-180K
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 510K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 28K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
RES 56K OHM .4W 1% RADIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
MICRO 15C P 20" YEL JACKS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 8DFN datasheet.pdf