Yageo CFR-12JB-52-4R3
CFR-12JB-52-4R3 picture photo
Mfg. Part Number
CFR-12JB-52-4R3
Brief Description
RES 4.3 OHM 1/6W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-12JB-52-4R3.pdf
Availability of CFR-12JB-52-4R3
QUANTITY
CFR-12JB-52-4R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-12JB-52-4R3
Internal Part NumberEIS-CFR-12JB-52-4R3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package200
SeriesCFR
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-12JB-52-4R3
Related LinksCFR-12J, CFR-12JB-52-4R3 Datasheet, Yageo Distributor
CFR-12JB-52-4R3 Details Description
Related parts for CFR-12JB-52-4R3
RES SMD 15 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM PCB datasheet.pdf
CONN RECEPT 48POS TIN R/A TAB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
INSERT MALE 16POS+1GND SCREW datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .254M 11POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 5POS SNGL SMD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf