Yageo CFR-12JR-52-10K
CFR-12JR-52-10K picture photo
Mfg. Part Number
CFR-12JR-52-10K
Brief Description
RES 10K OHM 1/6W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-12JR-52-10K.pdf
Availability of CFR-12JR-52-10K
QUANTITY
CFR-12JR-52-10K Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-12JR-52-10K
Internal Part NumberEIS-CFR-12JR-52-10K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package5,000
SeriesCFR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-12JR-52-10K
Related LinksCFR-12J, CFR-12JR-52-10K Datasheet, Yageo Distributor
CFR-12JR-52-10K Details Description
Related parts for CFR-12JR-52-10K
ADM20T/AE20G/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 WW datasheet.pdf
TRIAC 800V 16A TO220AB datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
PLAIN FINISH RECT CAN MNTING datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
MINITEK HDR HORIZONTAL SMT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 425MHZ 6-CLCC datasheet.pdf