Yageo CFR-12JR-52-220R
CFR-12JR-52-220R picture photo
Mfg. Part Number
CFR-12JR-52-220R
Brief Description
RES 220 OHM 1/6W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-12JR-52-220R.pdf
Availability of CFR-12JR-52-220R
QUANTITY
CFR-12JR-52-220R Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-12JR-52-220R
Internal Part NumberEIS-CFR-12JR-52-220R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-12JR-52-220R
Related LinksCFR-12JR, CFR-12JR-52-220R Datasheet, Yageo Distributor
CFR-12JR-52-220R Details Description
Related parts for CFR-12JR-52-220R
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 24SSOP datasheet.pdf
ENG POWERWHITE NEUTRL WHITE OVAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.8V 1A SYNC 6WDFN datasheet.pdf
LED IND LIGHT WHT 28V QC PNL MT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.27K OHM 1% 20W datasheet.pdf
MACHINE SCREW CHEESE SLOTTED M3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf