Yageo CFR-12JR-52-680K
CFR-12JR-52-680K picture photo
Mfg. Part Number
CFR-12JR-52-680K
Brief Description
RES 680K OHM 1/6W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-12JR-52-680K.pdf
Availability of CFR-12JR-52-680K
QUANTITY
CFR-12JR-52-680K Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-12JR-52-680K
Internal Part NumberEIS-CFR-12JR-52-680K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-700ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-12JR-52-680K
Related LinksCFR-12JR, CFR-12JR-52-680K Datasheet, Yageo Distributor
CFR-12JR-52-680K Details Description
Related parts for CFR-12JR-52-680K
RES SMD 820K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB OTP 28CSP datasheet.pdf
TVS DIODE 10.2VWM DO201AE datasheet.pdf
CONN TERM FEMALE 18-24AWG TIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 32A TO-264AA datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FILTER FAN GREY datasheet.pdf
RES 953 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.8V 0.3A SNT6A datasheet.pdf