Yageo CFR-25JB-52-2K4
CFR-25JB-52-2K4 picture photo
Mfg. Part Number
CFR-25JB-52-2K4
Brief Description
RES 2.4K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-25JB-52-2K4.pdf
Availability of CFR-25JB-52-2K4
QUANTITY
CFR-25JB-52-2K4 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-25JB-52-2K4
Internal Part NumberEIS-CFR-25JB-52-2K4
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.4k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-25JB-52-2K4
Related LinksCFR-25J, CFR-25JB-52-2K4 Datasheet, Yageo Distributor
CFR-25JB-52-2K4 Details Description
Related parts for CFR-25JB-52-2K4
RES SMD 36K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
CONN PLUG 2 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
VARISTOR 324V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 165MA 18.5 OHM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 144TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 360NH 30A 1.2 MOHM SMD datasheet.pdf