Yageo CFR-25JR-52-4K7
CFR-25JR-52-4K7 picture photo
Mfg. Part Number
CFR-25JR-52-4K7
Brief Description
RES 4.7K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-25JR-52-4K7.pdf
Availability of CFR-25JR-52-4K7
QUANTITY
CFR-25JR-52-4K7 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-25JR-52-4K7
Internal Part NumberEIS-CFR-25JR-52-4K7
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-25JR-52-4K7
Related LinksCFR-25J, CFR-25JR-52-4K7 Datasheet, Yageo Distributor
CFR-25JR-52-4K7 Details Description
Related parts for CFR-25JR-52-4K7
IC MCU 2K FLASH 50MHZ 28DIP datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 6POS datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 336 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 18COND 14AWG SLATE 100' datasheet.pdf
F6 WOVEN WRAP 5/8 BK 125' datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
SOLID STATE RELAY 20A DC12 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:9 700MHZ 32LQFP datasheet.pdf