Yageo CFR-50JB-52-91K
CFR-50JB-52-91K picture photo
Mfg. Part Number
CFR-50JB-52-91K
Brief Description
RES 91K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-50JB-52-91K.pdf
Availability of CFR-50JB-52-91K
QUANTITY
CFR-50JB-52-91K Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-50JB-52-91K
Internal Part NumberEIS-CFR-50JB-52-91K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-50JB-52-91K
Related LinksCFR-50J, CFR-50JB-52-91K Datasheet, Yageo Distributor
CFR-50JB-52-91K Details Description
Related parts for CFR-50JB-52-91K
CONV DC/DC 3.3/1.2V 16.5A 10SMD datasheet.pdf
IC FPGA 102 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V Z5U AXIAL datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 16X1 28SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 472MA 900 MOHM datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
LED XLAMP XQ-E BLUE datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 400W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf