Murata Electronics North America CFUCF450KE1X-R0
CFUCF450KE1X-R0 picture photo
Mfg. Part Number
CFUCF450KE1X-R0
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CFUCF450KE1X-R0.pdf
Availability of CFUCF450KE1X-R0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CFUCF450KE1X-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFUCF450KE1X-R0
Internal Part NumberEIS-CFUCF450KE1X-R0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CFUCF450KE1X-R0 today.
SeriesCFUCF450K
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSTOCK
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CFUCF450KE1X-R0
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCFUCF45, CFUCF450KE1X-R0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CFUCF450KE1X-R0 Details Description
Related parts for CFUCF450KE1X-R0
RES SMD 1.8K OHM 1% 1/4W MELF datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CBL RIBN 24COND 0.039 GRAY 30M datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf