Murata Electronics North America CFULB455KB2A-B0
CFULB455KB2A-B0 picture photo
Mfg. Part Number
CFULB455KB2A-B0
Manufacturer
Product Category
Ceramic Filters
Brief Description
CERM FILTER 455 KHZ
Datasheet Download
CFULB455KB2A-B0.pdf
Availability of CFULB455KB2A-B0
QUANTITY
CFULB455KB2A-B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFULB455KB2A-B0
Internal Part NumberEIS-CFULB455KB2A-B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Filters
FamilyCeramic Filters
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFULB455KB2A-B0
Related LinksCFULB45, CFULB455KB2A-B0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CFULB455KB2A-B0 Details Description
Related parts for CFULB455KB2A-B0
WASHER SHOULDER #6 NYLON datasheet.pdf
BOX ALUM BLUE 2.25"L X 1.13"W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 75A TO-220AB datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 SR VERT TH PEG TIN datasheet.pdf
CAP CER 7.2PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
PROCESSOR 600MHZ datasheet.pdf