TDK Corporation CGA2B2X5R1C333K050BA
CGA2B2X5R1C333K050BA picture photo
Mfg. Part Number
CGA2B2X5R1C333K050BA
Brief Description
CAP CER 0.033UF 16V X5R 0402
Datasheet Download
CGA2B2X5R1C333K050BA.pdf
Availability of CGA2B2X5R1C333K050BA
QUANTITY
CGA2B2X5R1C333K050BA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA2B2X5R1C333K050BA
Internal Part NumberEIS-CGA2B2X5R1C333K050BA
Standard Package10,000
SeriesCGA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA2B2X5R1C333K050BA
Related LinksCGA2B2X5R1, CGA2B2X5R1C333K050BA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA2B2X5R1C333K050BA Details Description
Related parts for CGA2B2X5R1C333K050BA
JUMPER-H1504TR/A3048V/H1504TR 3" datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CARD READER 12 IN 1 datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS VERT PCB TIN datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .051M 5POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 165 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
LITEPIPE FLEX CLEAR TRANSP 4" datasheet.pdf