TDK Corporation CGA2B2X5R1E333M050BA
CGA2B2X5R1E333M050BA picture photo
Mfg. Part Number
CGA2B2X5R1E333M050BA
Brief Description
CAP CER 0.033UF 25V X5R 0402
Datasheet Download
CGA2B2X5R1E333M050BA.pdf
Availability of CGA2B2X5R1E333M050BA
QUANTITY
CGA2B2X5R1E333M050BA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA2B2X5R1E333M050BA
Internal Part NumberEIS-CGA2B2X5R1E333M050BA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA2B2X5R1E333M050BA
Related LinksCGA2B2X5R1, CGA2B2X5R1E333M050BA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA2B2X5R1E333M050BA Details Description
Related parts for CGA2B2X5R1E333M050BA
IDC CABLE - CSR10S/AE10G/CCE10S datasheet.pdf
RES 5.6 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 20POS R/A AU datasheet.pdf
RES 2.98K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 402 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 511 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT SQ FLANGE W/2.5M CORD datasheet.pdf
CAP FILM 0.0056 UF 20% 300 VAC R datasheet.pdf