TDK Corporation CGA2B3X7R1V333M050BB
CGA2B3X7R1V333M050BB picture photo
Mfg. Part Number
CGA2B3X7R1V333M050BB
Brief Description
CAP CER 0.033UF 35V X7R 0402
Datasheet Download
CGA2B3X7R1V333M050BB.pdf
Availability of CGA2B3X7R1V333M050BB
QUANTITY
CGA2B3X7R1V333M050BB Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA2B3X7R1V333M050BB
Internal Part NumberEIS-CGA2B3X7R1V333M050BB
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Standard Package10,000
SeriesCGA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA2B3X7R1V333M050BB
Related LinksCGA2B3X7R1, CGA2B3X7R1V333M050BB Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA2B3X7R1V333M050BB Details Description
Related parts for CGA2B3X7R1V333M050BB
COVER RACEWAY PWR WHT 10' datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 40.85VC SMT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 220V datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.25V 6DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 80POS 0.4MM SMD R/A datasheet.pdf
RES 1.8M OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FEMALE M12X1 AXIAL datasheet.pdf
AM2161SC62922 CYLINDER STOP datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf