TDK Corporation CGA3E1X7R1C684K080AC
CGA3E1X7R1C684K080AC picture photo
Mfg. Part Number
CGA3E1X7R1C684K080AC
Brief Description
CAP CER 0.68UF 16V X7R 0603
Datasheet Download
CGA3E1X7R1C684K080AC.pdf
Availability of CGA3E1X7R1C684K080AC
QUANTITY
CGA3E1X7R1C684K080AC Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA3E1X7R1C684K080AC
Internal Part NumberEIS-CGA3E1X7R1C684K080AC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA3E1X7R1C684K080AC
Related LinksCGA3E1X7R1, CGA3E1X7R1C684K080AC Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA3E1X7R1C684K080AC Details Description
Related parts for CGA3E1X7R1C684K080AC
RES 470 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 18.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED ORANGE 1206 SMD datasheet.pdf
CAP CER 100UF 6.3V X5R 1812 datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7R 1825 datasheet.pdf
IC FPGA 920 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 5.1K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf