TDK Corporation CGA3E2C0G1H030C080AA
CGA3E2C0G1H030C080AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA3E2C0G1H030C080AA
Brief Description
CAP CER 3PF 50V C0G 0603
Datasheet Download
CGA3E2C0G1H030C080AA.pdf
Availability of CGA3E2C0G1H030C080AA
QUANTITY
CGA3E2C0G1H030C080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA3E2C0G1H030C080AA
Internal Part NumberEIS-CGA3E2C0G1H030C080AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA3E2C0G1H030C080AA
Related LinksCGA3E2C0G1, CGA3E2C0G1H030C080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA3E2C0G1H030C080AA Details Description
Related parts for CGA3E2C0G1H030C080AA
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SSMINI2 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 60A DO203AB datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 5.3V TO-92 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 5VIN 5VOUT SIP datasheet.pdf
CUTTER TIP ANGLED FULL FLUSH 5" datasheet.pdf
CAP CER 68PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CONTROL TEMP 100-240V PANEL MT datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 2.36" DIA BLACK datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1/2W 0.01% RADIAL datasheet.pdf