TDK Corporation CGA3E2X8R1H223M080AD
CGA3E2X8R1H223M080AD picture photo
Mfg. Part Number
CGA3E2X8R1H223M080AD
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V X8R 0603
Datasheet Download
CGA3E2X8R1H223M080AD.pdf
Availability of CGA3E2X8R1H223M080AD
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CGA3E2X8R1H223M080AD Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA3E2X8R1H223M080AD
Internal Part NumberEIS-CGA3E2X8R1H223M080AD
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesMLCC Conductive Epoxy FAQs
C Series High Temp Capacitor Family
C Series Conductive Epoxy Capacitor Family
C Series Conductive Epoxy MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesCGA
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX8R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
Lead Spacing-
FeaturesEpoxy Mountable
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA3E2X8R1H223M080AD
Related LinksCGA3E2X8R1, CGA3E2X8R1H223M080AD Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA3E2X8R1H223M080AD Details Description
Related parts for CGA3E2X8R1H223M080AD
JUMPER-H1505TR/A3048L/H1505TR 4" datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 8.66"L X 5.51"W datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS LGH datasheet.pdf
HEAT SINK 21MM X 21MM X 7.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 68POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 30V 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
LED PM IND FLUSH GRN/RD datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 5.2A 6UDFN datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
RES 5M OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 1.27A 190 MOHM datasheet.pdf