TDK Corporation CGA4C2C0G1H392J060AA
CGA4C2C0G1H392J060AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA4C2C0G1H392J060AA
Brief Description
CAP CER 3900PF 50V C0G 0805
Datasheet Download
CGA4C2C0G1H392J060AA.pdf
Availability of CGA4C2C0G1H392J060AA
QUANTITY
CGA4C2C0G1H392J060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4C2C0G1H392J060AA
Internal Part NumberEIS-CGA4C2C0G1H392J060AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4C2C0G1H392J060AA
Related LinksCGA4C2C0G1, CGA4C2C0G1H392J060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4C2C0G1H392J060AA Details Description
Related parts for CGA4C2C0G1H392J060AA
CONN HEADR BRKWAY .100 12POS R/A datasheet.pdf
IC DAC 16BIT STEREO W/USB 28SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS VERT PCB TIN datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
IC USB HUB CTRLR 64-QFN datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 104MHZ 8WSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 4.5A 32VDC 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 42POS datasheet.pdf