Murata Electronics North America GRM0335C1H8R2CA01J
GRM0335C1H8R2CA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H8R2CA01J
Brief Description
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H8R2CA01J.pdf
Availability of GRM0335C1H8R2CA01J
QUANTITY
GRM0335C1H8R2CA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H8R2CA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H8R2CA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H8R2CA01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H8R2CA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H8R2CA01J Details Description
Related parts for GRM0335C1H8R2CA01J
CONN HEADER 6POS 2MM RT ANG TIN datasheet.pdf
EVALUATION MODULE FOR THS3095 datasheet.pdf
MOD INVERTER CCFL DUAL 4W 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 1W DO204AL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT datasheet.pdf
LED EMITTER WHT 800LM STAR MCPCB datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf