TDK Corporation CGA4J2X7R2A223K125AA
CGA4J2X7R2A223K125AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA4J2X7R2A223K125AA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0805
Datasheet Download
CGA4J2X7R2A223K125AA.pdf
Availability of CGA4J2X7R2A223K125AA
QUANTITY
CGA4J2X7R2A223K125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4J2X7R2A223K125AA
Internal Part NumberEIS-CGA4J2X7R2A223K125AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCGA Series for Automotive Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Guide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
Video FileHigh Capacitance Capacitor Measurement Tutorial
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductCGA Series MLCC Capacitors
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCGA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4J2X7R2A223K125AA
Related LinksCGA4J2X7R2, CGA4J2X7R2A223K125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4J2X7R2A223K125AA Details Description
Related parts for CGA4J2X7R2A223K125AA
CAP MICA 270PF 5% 300V SMD datasheet.pdf
CONN RECEPT 78POS 1MM DUAL SMD datasheet.pdf
CAP FILM 2700PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM datasheet.pdf
SR09 24VAC/DC 2 INPUT 2 OUTPUT datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 3POS SNGL PCB datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
12"X150' YD ROLL WHITE datasheet.pdf
CAP CER 47PF 440VAC U2J RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.38A 332 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.0036 UF 5 % 2KVDC RAD datasheet.pdf