TDK Corporation CGA4J2X7R2A333K125AA
CGA4J2X7R2A333K125AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA4J2X7R2A333K125AA
Brief Description
CAP CER 0.033UF 100V X7R 0805
Datasheet Download
CGA4J2X7R2A333K125AA.pdf
Availability of CGA4J2X7R2A333K125AA
QUANTITY
CGA4J2X7R2A333K125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4J2X7R2A333K125AA
Internal Part NumberEIS-CGA4J2X7R2A333K125AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4J2X7R2A333K125AA
Related LinksCGA4J2X7R2, CGA4J2X7R2A333K125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4J2X7R2A333K125AA Details Description
Related parts for CGA4J2X7R2A333K125AA
TERM BLOCK HDR 32POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 500KHZ 14DIP datasheet.pdf
CONNECTOR K3TE 18POS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
CONN MOD JACK datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf
RES 4.53M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MICRO VIDEO PATCH CR datasheet.pdf
HEATSHRINK 38.1MM ID 50MM L datasheet.pdf
4700UF 35V 22.5X54.4 85C AXI datasheet.pdf