TDK Corporation CGA4J3X7R1C225K125AB
CGA4J3X7R1C225K125AB picture photo
Mfg. Part Number
CGA4J3X7R1C225K125AB
Brief Description
CAP CER 2.2UF 16V X7R 0805
Datasheet Download
CGA4J3X7R1C225K125AB.pdf
Availability of CGA4J3X7R1C225K125AB
QUANTITY
CGA4J3X7R1C225K125AB Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4J3X7R1C225K125AB
Internal Part NumberEIS-CGA4J3X7R1C225K125AB
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4J3X7R1C225K125AB
Related LinksCGA4J3X7R1, CGA4J3X7R1C225K125AB Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4J3X7R1C225K125AB Details Description
Related parts for CGA4J3X7R1C225K125AB
IC EEPROM 64KBIT 120NS 28TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM 5% TOLER datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 100TQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMA datasheet.pdf
CONN TERM BLK 7POS 3.5MM R/A GN datasheet.pdf
RES 1.91K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
MKP 6UF 5% 1000VDC DRAWING T2 datasheet.pdf