Vishay/Dale CMF606K1900FKEB70
CMF606K1900FKEB70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF606K1900FKEB70
Brief Description
RES 6.19K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF606K1900FKEB70.pdf
Availability of CMF606K1900FKEB70
QUANTITY
CMF606K1900FKEB70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF606K1900FKEB70
Internal Part NumberEIS-CMF606K1900FKEB70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.19k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF606K1900FKEB70
Related LinksCMF606K1, CMF606K1900FKEB70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF606K1900FKEB70 Details Description
Related parts for CMF606K1900FKEB70
IND DELAY LINE 4.75NS 1 OHM TH datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER CLK 200MHZ 28SOIC datasheet.pdf
TAPE POLYESTER 2.2MIL 2"X72YD datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 103VC SMB datasheet.pdf
CONN RCPT 13 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf