TDK Corporation CGA5L3X7R2E104M160AA
CGA5L3X7R2E104M160AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA5L3X7R2E104M160AA
Brief Description
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1206
Datasheet Download
CGA5L3X7R2E104M160AA.pdf
Availability of CGA5L3X7R2E104M160AA
QUANTITY
CGA5L3X7R2E104M160AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA5L3X7R2E104M160AA
Internal Part NumberEIS-CGA5L3X7R2E104M160AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA5L3X7R2E104M160AA
Related LinksCGA5L3X7R2, CGA5L3X7R2E104M160AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA5L3X7R2E104M160AA Details Description
Related parts for CGA5L3X7R2E104M160AA
RES SMD 560 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DIFF BUS XCVR TRPL 20-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 15.8 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
RES 216 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 4AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
IC SMART CARD 4K EEPROM FFC datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 20NS 208RQFP datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CAP FILM 3NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 160VDC datasheet.pdf