TDK Corporation CGA5L4NP02J822J160AA
CGA5L4NP02J822J160AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA5L4NP02J822J160AA
Brief Description
CAP CER 8200PF 630V NP0 1206
Datasheet Download
CGA5L4NP02J822J160AA.pdf
Availability of CGA5L4NP02J822J160AA
QUANTITY
CGA5L4NP02J822J160AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA5L4NP02J822J160AA
Internal Part NumberEIS-CGA5L4NP02J822J160AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesGuide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Temperature
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA5L4NP02J822J160AA
Related LinksCGA5L4NP02, CGA5L4NP02J822J160AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA5L4NP02J822J160AA Details Description
Related parts for CGA5L4NP02J822J160AA
IC CONTRLR ACPI SUP I/O 100-LQFP datasheet.pdf
RELAY RF DPDT 1A 4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 1.37A 140 MOHM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4.7MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC SC70-4 datasheet.pdf
SW ROTARY DIP HEX YEL SMD 5V datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64QFN datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 19.660800 MHZ datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 64.5VC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT datasheet.pdf