TDK Corporation CGA6L4C0G2J472J160AA
CGA6L4C0G2J472J160AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA6L4C0G2J472J160AA
Brief Description
CAP CER 4700PF 630V C0G 1210
Datasheet Download
CGA6L4C0G2J472J160AA.pdf
Availability of CGA6L4C0G2J472J160AA
QUANTITY
CGA6L4C0G2J472J160AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA6L4C0G2J472J160AA
Internal Part NumberEIS-CGA6L4C0G2J472J160AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA6L4C0G2J472J160AA
Related LinksCGA6L4C0G2, CGA6L4C0G2J472J160AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA6L4C0G2J472J160AA Details Description
Related parts for CGA6L4C0G2J472J160AA
IC DAC 8BIT MICROPOWER 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 95.3OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
CONN VALVE PLUG 2M datasheet.pdf
CAP FILM 1.5 NF 10% 310VAC RADIA datasheet.pdf