TDK Corporation CGA9P4X7T2W105M250KA
CGA9P4X7T2W105M250KA picture photo
Mfg. Part Number
CGA9P4X7T2W105M250KA
Brief Description
CAP CER 1UF 450V X7T 2220
Datasheet Download
CGA9P4X7T2W105M250KA.pdf
Availability of CGA9P4X7T2W105M250KA
QUANTITY
CGA9P4X7T2W105M250KA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA9P4X7T2W105M250KA
Internal Part NumberEIS-CGA9P4X7T2W105M250KA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated450V
Temperature CoefficientX7T
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA9P4X7T2W105M250KA
Related LinksCGA9P4X7T2, CGA9P4X7T2W105M250KA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA9P4X7T2W105M250KA Details Description
Related parts for CGA9P4X7T2W105M250KA
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 8-32 datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 3KV Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES 105 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 402 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
SGE-245-2-2360 02000C SFTY EDGE datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP POLYMER 10UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 1600VDC AXIA datasheet.pdf