TDK Corporation CGJ4C2C0G1H332J060AA
CGJ4C2C0G1H332J060AA picture photo
Mfg. Part Number
CGJ4C2C0G1H332J060AA
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V C0G 0805
Datasheet Download
CGJ4C2C0G1H332J060AA.pdf
Availability of CGJ4C2C0G1H332J060AA
QUANTITY
CGJ4C2C0G1H332J060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGJ4C2C0G1H332J060AA
Internal Part NumberEIS-CGJ4C2C0G1H332J060AA
Standard Package1
SeriesCGJ
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGJ4C2C0G1H332J060AA
Related LinksCGJ4C2C0G1, CGJ4C2C0G1H332J060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGJ4C2C0G1H332J060AA Details Description
Related parts for CGJ4C2C0G1H332J060AA
DIODE ZENER 28V 500MW DO35 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
FUSE GLASS 125MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 48V datasheet.pdf
LABEL TAMPER EVIDENT 1X6" datasheet.pdf
SWITCH DIP LOW PROFILE datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 24A datasheet.pdf